I samarbeid med Nordisk film- og tv-fond har Rushprint (og filmbladene Ekko, Episodi og FLM) satt sammen en samling av de 12 beste nordiske kortfilmene fra de siste 20 åra. Dvden inneholder filmer fra anerkjente filmskapere som blant annet Lars von Trier, Aki Kaurismäki, Roy Andersson, Thomas Vinterberg, Ruben Östlund, Joachim Trier og Marius Holst.
Samtidig lanserer vi også et tilbud på abonnement. Tegner du et årsabonnement på Rushprint nå, får du seks utgaver til bare 350 kroner (ordinær pris 430)! I tillegg får du august-utgaven med den eksklusive kortfilm-dvden gratis med på kjøpet!
Det eneste du trenger å gjøre for å benytte deg av abonnementstilbudet, er å klikke her!
Tilbudet gjelder t.o.m 30. september og gjelder bare for nye abonnenter.
2. september 2010 av Redaksjon
Se bildene fra Lars von Triers Dimension som inngår i dvd-utgivelsen Nordic Short Films.
Les mer
1. september 2010 av Redaksjon
I forbindelse med lanseringen av Nordic Short Films på dvd presenterer vi her intervjuer med filmskaperne - fra Roy Andersson og Joachim Trier til Bobbie Peers og Ruben Østlund.
Les mer
2. september 2010 av Gunnar Iversen
Det var ingen filmer han likte, kritikersluggeren Oddvar Foss, så hvorfor i all verden likte han Per Bloms Anton så godt, spør Gunnar Iversen i dette innlegget.
Les mer
1. september 2010 av Kjetil Lismoen
Er en liten novellefilm fra Holmlia høstens norske nyskapning? Ingvild Søderlinds Jenny vitner om en ny spennende stemme i norsk film.
Les mer
2. september 2010 av Morten Andreas Steingrimsen
- Filmbonanza kommer til å være et aktualitetsprogram med en rød tråd og reportasjer, sier Vegard Larsen.
Les mer
1. september 2010 av Redaksjon
- Bortsett fra å påpeke en spesifikk menneskelig oppførsel var hovedmålet å lage en prisvinnende film, sier Ruben Östlund om Autobiographical Scene Number 6882.
Les mer
1. september 2010 av Redaksjon
- Kjøter lærte meg at en god hund kan spille fletta av erfarne skuespillere, forteller Marius Holst om sin novellefilm.
Les mer
1. september 2010 av Redaksjon
-Procter fikk meg til å innse at jeg kunne ikke slippe unna min egen estetikk, forteller Joachim Trier.
Les mer
1. september 2010 av Redaksjon
-Herlig är jorden er det beste jeg har laget, mener Roy Andersson.
Les mer
2. september 2010 av Redaksjon
Nisse-skrekk-komedien Rare Exports: A Christmas Tale ble spilt inn på FilmCamp i Målselv. Pomor Film håper filmen vil vise at filmindustrien i Nord-Norge har et stort potensiale som næring.
Les mer
12. juni 2009 av Jon Inge Faldalen
Regissør Sara Johnsen er nominert til Nordisk Råds Filmpris 2010 for Upperdog. - Upperdog er et forsøk på å sprenge grenser for typisk norsk drama, forteller hun i dette intervjuet.
Les mer
25. november 2009 av Morten Andreas Steingrimsen
- Nå overvåkes mennesker som rotter i et laboratorium. Jeg ønsket å flytte problematikken til privatsfæren, sier regissør Tarik Saleh om Metropia, som nå er nominert til Nordisk Råds Filmpris.
Les mer
«Kommenter denne artikkelen»